Jak wybrać sale konferencyjne?

Udostępnij Skomentuj

Obecnie chętnie i często organizuje się konferencje, podczas których omawia się cele oraz strategie rozwojowe firmy. To okazja do spotkania z klientami, do zaprezentowania osiągnięć, produktu i usług. W konferencjach bierze udział również kadra, która takie wydarzenie traktuje jako okazję do zacieśnienia więzi z najważniejszymi klientami. To również sposobność do podnoszenia swoich kwalifikacji. Zatem podczas organizowania konferencji aspekt szkoleniowy też musi być brany pod uwagę. Jak wybierać sale konferencyjne, aby spotkanie wypadło pomyślnie?

Organizacja konferencji


    Organizacja konferencji to zadanie trudne i odpowiedzialne, wymaga umiejętności organizacyjnych oraz dużo energii. Trzeba pamiętać o kwestiach reklamy i o tym, by przybyli dobrzy wykładowcy. Nie można zapominać o drobnych rzeczach, takich jak przekąski dla uczestników. Jedną z najważniejszych spraw jest odpowiednia sala konferencyjna, która będzie odpowiadała potrzebom organizującego konferencję. Aby wybrać w pełni odpowiadającą potrzebom konferencji salę, należy pamiętać by:

  • sala konferencyjna mogła pomieścić odpowiednią liczę słuchaczy i jednocześnie nie była zbyt duża;
  • zapewniała wygodę i dostęp do odpowiedniego sprzętu konferencyjnego osobom prowadzącym szkolenie lub konferencję;
  • podczas trwania szkolenia uczestniczące osoby miały dostęp do urządzeń sanitarnych;
  • uczestnicy konferencji mieli dostęp do ciepłych napojów oraz przekąsek.

Odpowiednie sale szkoleniowe należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, żeby uniknąć sytuacji, kiedy z nerwowym pośpiechem konferencja przenoszona jest w inne miejsce.

 

Konferencja w hotelu


    Odpowiednim miejscem do zorganizowania konferencji może być hotel, który posiada własne zaplecze i dysponuje kilkoma salami konferencyjnymi. Taki obiekt konferencyjny zwykle ma na swoim wyposażeniu odpowiedni sprzęt do prezentacji multimedialnych. Udostępnia rzutnik, tablicę oraz sprzęt nagłaśniający. Warto zadbać o to, by znalazły się również bezprzewodowe mikrofony, które pozwolą na swobodę prowadzącemu konferencję. Organizacja konferencji w hotelu to dobre rozwiązanie jeśli ma ona trwać dłużej niż jeden dzień. Zostaje rozwiązany problem noclegu dla jej uczestników.

    Dobrze zorganizowana konferencja gwarantuje sukces. Jeśli zależy nam żeby go osiągnąć warto zastanowić się nad zatrudnieniem firmy z zewnątrz. Firmy szkoleniowe są w stanie zapewnić kompleksowe doradztwo z zakresu interesującej nas dziedziny. Współpracują też często z ośrodkami szkoleniowymi, które mają do swojej dyspozycji sale szkoleniowe, profesjonalny sprzęt i oferują różne dodatkowe usługi. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, oszczędzimy wiele czasu, który musielibyśmy spędzić na poszukiwaniu odpowiedniej sali konferencyjnej.

    Przy wyborze sali konferencyjnej trzeba pamiętać o wielu rzeczach: jej wielkości, komforcie, wyposażeniu. Decyzję należy podejmować z rozmysłem i po zastanowieniu, gdyż między innymi od tego wyboru zależy nasz sukces.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej